(18kB)
(18kB)

Psy myśliwskieBeagle


Angielska rasa psów gończych, obecnie trzymany jako pies towarzyszący. W przeszłości pomocny był podczas polowania na mniejszą od lisa zwierzynę i we współpracy z pieszym myśliwym. Obecnie używany jest w złajach do polowań sportowych a tylko niekiedy jako myśliwski pies gończy lub do pracy na farmie.


Teriery


Teriery są psami pochodzącymi z Wysp Brytyjskich. W łowiectwie używane przede wszystkim jako norowce i dzikarze. Są to psy bardzo ostre dawniej używane jako małe psy bojowe przeciwko drapieżnikom i szczurom. Teriery zaliczane są do najinteligentniejszych psów. Psy te cechuje duża ruchliwość, wytrzymałość szybkość i zwrotność, są pełne temperamentu i pasji myśliwskiej. Mają bardzo dobry wiatr, tak górny jak i dolny, wrodzoną skłonność do aportowania i pracy w wodzie. Cechy te stanowią o ich wielostronnym zastosowaniu w łowiectwie.


Golden Retriever


Retriever to rasa psów myśliwskich, które spełniają głównie rolę aporterów uzupełniających w pracy w polu wyżły. Dobrze spisują się przy pracy w wodzie, potrafią wykonać pracę posokowca i płochacza w Polsce prawie nieznane.


Jamniki


Jamniki cechujące się niskim wzrostem najczęściej używa się do polowań na zwierzęta zamieszkujące nory (lisy, borsuki). W łowiectwie używa się je również do pracy na farbie, tropienia zwierząt zdrowych oraz polowań na dziki.


Pies gończy


Pod określeniem "pies gończy" najczęściej rozumie się ogary. Ogar jest to najstarsza rasa psów myśliwskich, z której wyhodowano później wszystkie inne rasy psów myśliwskich o zwisających uszach (kłapouchych). Obecnie ogary szkoli się często jako tropowce a drobniejsze ich rasy służą do różnego rodzaju polowań w tym również na żyjącego w norach borsuka. Najważniejsze pozytywne cechy ogarów to wytrwałość, pasja myśliwska i duża umiejętność w odnajdowaniu tropu gorącego.


Pointer


Pointer to krótkowłosy wyżeł angielski układany zazwyczaj jako wyżeł wielostronny. Dobrze ułożony pointer okłada pole do 800 metrów przed myśliwym i potrafi wytrwać w stójce nawet godzinę, całkowicie przy tym lekceważąc zające i inne czworonogi.


Seter irlandzki


Setery we współczesnym łowiectwie są traktowane jako wielostronne psy myśliwskie. Pracują bardzo dobrze w suchym polu charakteryzują się samodzielną pracą, daleko przed myśliwym oraz dobrą i wytrwałą stujką. Seter angielski i irlandzki pracują tylko górnym wiatrem. Natomiast seter szkocki, gordon seter jako jedyny z seterów może pracować również dolnym wiatrem.


Springer Spaniel


Spaniele są to małe psy myśliwskie rasy angielskiej, używane jako płochacze, tropowce i aportery. W Polsce największą popularnością od springer spaniela cieszy się cocker spaniel, który dobrze spisuje się w wyżej wymienionych zadaniach.


Wyżeł niemiecki krótkowłosy


Wyżeł niemiecki krótkowłosy to wielostronny pies myśliwski pracujący jako przede wszystkim legawiec w suchym polu. W razie potrzeby zupełnie dobrze radzi sobie w pracy w wodzie czy na tropie, również jako aporter.(23kB)
PPHU Wiktor Zajkiewicz: Posiadamy w ofercie pełen zakres oferty do wózków widłowych, oferujemy Państwu opony pneumatyczne, opony superelastyczne, opony przemysłowe i opony rolnicze.W naszej ofercie znajdą również Państwo opony używane do samochodów osobowych i ciężarowych
Żeglarstwo łowiectwo